OGLASIO SE ZORAN SAVIĆ: O Žocu ni reč, Partizan spomenuo usput
Ove reči šokirale su mnoge.
Zoran Savić je bio desna ruka Željka Obradovića u Partizanu, a kada su nastali problemi s igračima on je prvi napustio klub. Otišao je posle i Žoc jer nije imao kontrolu nad svlačionicom, a o buri koja se desila raspredalo se nedeljama. Sada kada se prašina slegla najtrofejniji trener Evrope će izgledno da se vrati u Panatinaikos sa kojim je osvojio pet titula u Evroligi, dok će Savić navodno u novi projekat u Italiji, klub kojem je cilj da igra NBA Evropa.
Bio je to povod da se Savić oglasi u intervjuu za Mozzart sport. Ono što je šokantno je da Željka Obradovića nije ni spomenuo, a Partizan tek u dva navrata i to onako usput. Prvi put o crno-belia je govorio kroz prizmu navijača, odnosno kako su se kupovale sezonske karte i to uporedio sa sličnim situacijama u Evropi.
- Može se popraviti organizacija i sve ostalo, ali to je jedno haotično tržište. Recimo, kada je reč o plaćanju karata, u Italiji su ljudi naučeni da plate da gledaju vrhunski spektakl. U Bolonji su ljudi plaćali ogromne i neverovatne cifre za pretplatne karte, barem kada sam ja bio tamo. Ali na drugim mestima ljudi nisu spremni to da plate. U Parizu, ili na nekim drugim mestima, nikada nisi imao priliku da naplatiš te karte. To je bio san za te timove. U Grčkoj je, opet, bilo veoma teško naplatiti neke velike cifre. A onda imaš i pozitivnu promenu koju smo videli u Partizanu, gde ljudi nisu bili naviknuti na to. Na kraju, kada imaš dobar proizvod, ljudi ga kupuju. To su stvari zbog kojih je svako tržište apsolutno drugačije - rekao je Savić.
Potom je govorio o situaciji da Amerika odvlači sve više igrača u NBA, razvojnu ligu i na koledže. Tu se dotakao Partizana kao pozitivan primer, a psomenuo je i projekat NBA Evropa.
- Tako da je poslednjih godina bukvalno nestalo tržište od skoro 150 do 200 igrača koji ti više neće doći u Evropu. Ti igrači bi nekada došli. Jednostavno, čak i od tih igrača koji igraju po Evropi, koliko ih se vrati u NBA posle godinu dana? Mi smo imali iskustva sa tim u Partizanu, vraćali su se posle godinu dana u NBA. Sa sistemom koji žele da naprave, sa 16 timova, mislim da će najviše profitirati igrači. I oni prosečni, i oni nižeg nivoa, i oni vrhunskog nivoa. Sve je to u redu. Međutim, mislim da evropsko tržište teško može da izdrži još jednu ligu - rekao je između ostalog Savić, ali u celom opširnom intervjuu Željka Obradovića nije ni spomenuo, kao da nije vredan pomena.
Sećate li se ove izjave na pres-konferenciji posle pobede nad Efesom? Zabranjeno je kopiranje, reprodukovanje, preuzimanje, prenošenje, objavljivanje i distribuiranje
bilo kog dela ili celog teksta, fotografija i videa bez prethodnog izričitog pismenog odobrenja
redakcije Sportissimo.rs Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na:BONUS VIDEO
DA LI ĆE ŽELJKO POGAZITI REČ I OTIĆI U ATINU? Pre dve godine je rekao: Ili ću biti u Partizanu ili nigde neću raditi
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavi komentar